Opinie

W poniższej zakładce publikujemy opinie Uczestników szkoleń prowadzonych przez naszą kadrę instruktorską.


„Wybierajac kurs wspinaczkowy warto zastanowic się jakie wymagania stawiamy organizatorom, a jakie wymagania stawiamy samemu sobie. Ja skoncentrowałem się na programie szkolenia, opinii znajomych i przede wszystkim bezpieczenstwie jakie było mi zapewniane przez profesjonalnych i co najważniejsze licencjowanych instruktorów. Podczas szkolenia zdobyłem zarówno praktyczną, jak i teoretyczna wiedzę z zakresu wspinaczki skalnej. Calość szkolenia odbyła sie w luźnej i przyjaznej atmosferze. Mój instruktor Wojtek Karnaś wykazał się bardzo profesjonalnym podejściem do kursantów, odpowiednio dobierajac stopnie trudności kolejnych tras do fizycznych możliwości poszczególnych osób. Calość szkolenia jest skonstruowana tak, aby kolejno nabywane umiejetności wynikały jedna z drugiej. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, iz szkolenia prowadzone przez szkołę wspinania w której prowadzi zajęcia Wojtek, są odpowiednim miejscem, aby zacząć swoja niesamowitą przygode ze wspinaczka skalną.”

Marcin Szumilas

 

 

 

 


 

„Po zimie spędzonej na panelu, pod trenerskim okiem Wojtka, odnotowałem wyraźny wzrost formy (odnośnie trudności dróg oczywiście). Kurs skałkowy robiłem „wieki” temu, ale wielokrotnie miałem możliwość obserwować Wojtka podczas pracy z kursantami i jestem pewien, że gdybym teraz zamierzał robić kurs, wybór byłby oczywisty”

 

 

Pozdrawiam
Tomek Wrochna

 

 

 

 

 


„Moja opinia na temat kursu może być tylko i wyłącznie pozytywna. W szczegółach. Nie powinno się niby łączyć szkolenia chodzenia dróg obitych i chodzenia na własnej,ale tutaj weekendowa forma w zupełności obala ten zarzut. Dostajesz jakąś porcje wiedzy w 1 weekend, a potem masz czas żeby przemyśleć co tak naprawdę się w te dwa dni wydarzyło. W moim przypadku przez ten tydzień restu rodziło się wiele pytań, których później nie obawiałem sie zadać i po otrzymaniu odpowiedzi obraz zagadnienia stawał się dla mnie jasny. Mam świadomość, że gdybyśmy jeszcze więcej czytali i chodzili w między czasie po skałach to usłyszałbyś jeszcze wiecej pytań. Jak na moje doświadczenie, to uzyskana wiedza z kursu pozwala mi zupełnie świadomie i bezpiecznie poruszać się po skałach. Jeśli chodzi o przekazanie wiedzy, to uważam że nie traciliśmy niepotrzebnie czasu na jakieś niepotrzebne, zawiłe wstępy teoretyczne tylko dostawałem konkret i od razu musiałem go wykonać w sensie praktycznym. Tutaj też duża zasługa „młodego” Instruktora [o Krzysztofie Rychliku],  z którym kontakt był bardzo ułatwiony. No i Instruktor nie stwarzał żadnych przeszkód aby więcej pochodzić na własnej, nie był przestraszony, żeby puścić kursantów na własnej od razu do góry. To odczytuje jako wielką zaletę, bo podejrzewam, że są instruktorzy którzy dmuchając na zimne, nie umożliwiają kursantom zrobienia jakichś ambitniejszych dróg, które mogą dać możliwość poczucia chodzenia w skale.”

 

 Grzegorz Kondel

 

 

 

 


„Jeśli chodzi o samą weekendową formę kursu to mi ona bardzo odpowiadała ponieważ odstępy między kolejnymi weekendami dały mi czas na przećwiczenie i ugruntowanie zdobytej wiedzy oraz na zebranie pytań i wątpliowości, które można było w kolejny weekend wyjaśnić.  Co do sposobu szkolenia – nie wiem jak szkolą inni instruktorzy, ale obrana przez Krzyśka Rychlika metoda pozwalała mi na szybkie przyswajanie poszczególnych elementów programu. Podobało też mi się to, że na bieżąco pytał nas o to czy nam się taka forma kursu podoba i czy czegoś nie zmienić (nie chodzi mi tutaj o potwierdzanie słuszności obranej metody, ale przede wszystkim o próby dostosowania sposobu szkolenia do konkretnych osób). Ponadto dużym plusem była możliwość uzyskania (w „luźniejszych” rozmowach) informacji i doświadczeń nie związanych stricte z program szkolenia, a dających nam dodatkową wiedzę na temat wspinania.  ”

 

 

 

Przemysław Dudek

 


 

 

 

 

 

 

span style=”color: #000000;”strong