Vertical-limits.pl - Szkoła wspinania

Obóz – Frankenjura

Czerwiec 15th, 2010

Dlaczego właśnie tam? Frankenjura leży w północnej części Bawariii i tworzy charakterystyczny „trójkąt”  pomiędzy miastami: Norymergą, Bayreuth i Bamberg. Jest to jeden z najsłynniejszych rejonów wspinaczkowych Europy i do dzisiaj jest on wspinaczkowym poligonem  dla wielu sławnych wspinaczy. Jej nieskończone możliwości eksploracyjne, powodują, iż cały czas powstają tam nowe sektory i drogi o bardzo zróżnicowych trudnościach. A pomimo tego, iż podobnie jak w przypadku naszej ojczytej Jury, są to wapienne skały, to wspinanie tam zupełnie nie da się porównać do dobrze znanych nam rejonów. Odmienność formacji oraz charakteru dróg jest głównym czynnikiem przyciągającym tam nieustannie tak wielu wspinaczy. Dlatego też jest to doskonałe miejsce dla osób, które chcą podnieś swój poziom wspinaczkowy i skupiają się przede wszystkim na wspinaniu sportowym.

Obóz wspinaczkowy jest róznież szansą poznania nowego miejsca, do którego – gwarantujemy – będziesz niejednokrotnie wracał. Zobaczysz gdzie, co i jak, poznasz najciekwsze sektory, najładniejsze miejsca, przekonasz się że dzień restowy na Franken wcale nie oznacza nudy (jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Niemiec).

CENA: 1500 zł

Obóz trwa 9 dni. Cena obejmuje: opiekę instruktora, zakwaterowanie na polu namiotowym, niezbędny sprzęt, ubezpieczenie NNW. W zależności od preferencji uczestników istnieje możliwość zmiany zakwaterowania na agroturystykę. Tak więc w cenie masz już wszystkie niezbędne koszty, poza jedzeniem!!!

TERMINY 2010:

26 czerwiec – 4 lipiec

27 lipiec – 4 sierpień

28 sierpień – 5 wrzesień

27 wrzesień – 5 październik


ZGŁOSZENIA


The Flash Player and a browser with Javascript support are needed..