Vertical-limits.pl - Szkoła wspinania – weekendowe kursy skałkowe, kursy wspinaczkowe, obozy, sekcje i treningi…

Hejszowina – wspinanie w piaskowcu

 

Pas piaskowcowych skał ciągnących się od Gór Stołowych w Polsce po Szwajcarię Saksońską w Niemczech przecina całe Czechy północno-wschodnie. Obozy będą organizowane Adrsprassko-teplickich skalach, leżących w pobliżu miasteczka Teplice nad Metuji oraz w Górach Stołowych po stroni polskiej.
Obozy organizowane w piaskowcach są skierowane do osób szukających we wspinaniu czegoś więcej niż tylko trudności technicznych. Specyficzne zasady piaskowcowe powodują, iż wspinanie tam przypomina bardziej góry niż skałki. Na obozie tym nauczycie się bezpiecznego poruszania się w piaskowcowej skale, zakładania naturalnej asekuracji z węzełków i pętli. Rozwiniecie umiejętności wspinania we wszystkich formacjach skalnych – rysach, kominach, zacięciach, połogich i pionowych płytach oraz w przewieszeniach i okapach. A wszystko to w świetnej jakości skale i wśród bajkowych krajobrazów skalnych miast.

Zapewniamy zakwaterowanie, w zależności od Waszego życzenia, na polu namiotowym lub w domkach kampingowych oraz dojazd na miejsce i powrót.

 

Cena: 900zł
Obóz wspinaczkowy trwa 9 dni, a cena obejmuje profesjonalną opiekę instruktora, transport na miejsce, niezbędny sprzęt wspinaczkowy. Do tego trzeba doliczyć koszty związane z noclegami oraz wyżywieniem.

 

 

Terminy 2012:
19.05 – 27.05. 2012
08.09 – 16.09. 2012