Vertical-limits.pl - Szkoła wspinania – weekendowe kursy skałkowe, kursy wspinaczkowe, obozy, sekcje i treningi…

Frankenjura (Niemcy)

Dlaczego właśnie tam? Frankenjura leży w północnej części Bawarii i tworzy charakterystyczny „trójkąt”  pomiędzy miastami: Norymbergą, Bayreuth i Bamberg. Jest to jeden z najsłynniejszych rejonów wspinaczkowych Europy i do dzisiaj jest on wspinaczkowym poligonem  dla wielu sławnych wspinaczy. Jej nieskończone możliwości eksploracyjne, powodują, iż cały czas powstają tam nowe sektory i drogi o bardzo zróżnicowych trudnościach. A pomimo tego, iż podobnie jak w przypadku naszej ojczytej Jury, są to wapienne skały, to wspinanie tam zupełnie nie da się porównać do dobrze znanych nam rejonów. Odmienność formacji oraz charakteru dróg jest głównym czynnikiem przyciągającym tam nieustannie tak wielu wspinaczy. Dlatego też jest to doskonałe miejsce dla osób, które chcą podnieś swój poziom wspinaczkowy i skupiają się przede wszystkim na wspinaniu sportowym.

 

Obóz wspinaczkowy jest róznież szansą poznania nowego miejsca, do którego – gwarantujemy – będziesz niejednokrotnie wracał. Zobaczysz gdzie, co i jak, poznasz najciekwsze sektory, najładniejsze miejsca, przekonasz się że dzień restowy na Franken wcale nie oznacza nudy (jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Niemiec).

 

CENA: 900zł

Obóz trwa 9 dni. Cena obejmuje: opiekę instruktora, niezbędny sprzęt i ubezpieczenie NNW. Do tego trzeba doliczyć koszty noclegów (kwatera około 7-8E/noc)  i przejazd w dwie strony na trasie Kraków – Frankenjura (ok. 700km w jedną stronę).

 

Terminy w 2012 roku:

 

30 czerwca – 08 lipca

 

 

 

 

ZGŁOSZENIA

 

 

 

The Flash Player and a browser with Javascript support are needed..