Vertical-limits.pl - Szkoła wspinania – weekendowe kursy skałkowe, kursy wspinaczkowe, obozy, sekcje i treningi…

El Chorro (Hiszpania)

Nie lubisz zimy? Nie chcesz kończyć tak szybko sezonu w skałach? Lub po prostu nie zdążyłeś zrobić jesienią kursu skałkowego? Mamy dla Ciebie alternatywę! Jedź z nami tam, gdzie sezon trwa cały rok! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zimowych wyjazdów do jednego z najładniejszych miejsc w Hiszpanii – El Chorro. Obóz wspinaczkowy jest przeznaczony dla ludzi na każdym poziomie zaawansowania, jak i dla osób, które nigdy się jeszcze nie wspinały. Podczas obozu istnieje mozliwość odbycia kursu skałkowego – bez dodatkowych opłat!

El Chorro jest to bardzo małe miasteczko znajdujące się na południu Hiszpanii, w andaluzyjskiej prowincji Malaga. Jest to niezwykle malownicze miejsce usytuowane u wylotu wapiennego wąwozu Desfiladero de los Gaitanes. Właśnie ta niezliczona ilość wapiennych ścian, wyśmienita pogoda zimą oraz niezapomniane widoki, ściągają co roku w to miejsce tysiące wspinaczy i turystów z całego świata. Jest to doskonałe miejsce nie tylko dla wyśmienitch i doświadczonych wspinaczy. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie bez względu na to na jakim wspina się poziomie, a takiej różnorodności i ilości formacji jak w El Chorro – u nas niestety nie uświadczymy…

The Flash Player and a browser with Javascript support are needed..

Rejon ten jest doskonałą alternatywą na zimę, kiedy u nas nie ma szans na jakiekolwiek wspinanie. Z tego właśnie powodu chcielibyśmy Was zaprosić do wzięcia udziału w  obozie wspinaczkowym, który jest planowany na luty 2012 r. Głównym celem takiego obozu jest doskonalenie naszych umiejętności w skałach, poznawanie nowych miejsc i wspinanie, wspinanie i wspinanie!

W trakcie każdego z obozów istnieje możliwość odbycia kursu skałkowego. W zależności od Waszych preferencji będzie można przystąpić do kursu skałkowego pełnego (6 dni) lub 3-dniowego, który przygotuje Was do wspinania na drogach ubezpieczonych.

 

Obóz wspinaczkowy trwa 10 dni – 2 dni przeznaczamy na dojazd i do dyspozycji mamy 8 dni wspinania!

Cena: 1000 zł

Cena obejmuje profesjonalną opiekę instruktora, możliwość odbycia kursu skałkowego (6 lub 3 dni) niezbędny sprzęt wspinaczkowy, organizację wyjazdu.

Pozostałe koszty:

Do powyższej ceny należy doliczyć:

  • przelot samolotem (obecnie bardzo dużo tanich możliwości, często można kupić bilet w promocyjnej cenie; ceny wahają się od około 400 do 800zł)
  • koszt noclegów (camping ok. 6E/dobę, bungalowy 15 – 20E w zależności od wielkości domku i ilości osób)
  • możliwość wypożyczenia samochodu na czas pobytu (posiadanie samochodu ułatwia podróżowanie na zakupy, a także umożliwia wspinanie w rejonach wspinaczkowych wokół El Chorro). Koszt wynajęcia samochodu za cały okres pobytu wynosi ok. 80E plus koszty paliwa.

Wymagane jest także posiadania karty EKUZ lub innego zaświadczenia potwierdzającego Wasze ubezpieczenie w NFZ.

Terminy w 2011/2012:

10-19.02 2012

 

ZGŁOSZENIA

 

/li