Vertical-limits.pl - Szkoła wspinania – weekendowe kursy skałkowe, kursy wspinaczkowe, obozy, sekcje i treningi…

Ferentillo (Włochy)

Zapraszamy na obóz wspinaczkowy do jednego z najładniejszych miejsc we Włoszech! Ferentillo, bo o tym mowa, to mała miejscowość położona w górach 120 km na północ od Rzymu (prowincja Umbria). W tym otoczonym skałami miasteczku przez większość czasu panuje błogi spokój i niesamowity klimat włoskiej wsi. Każdy dzień należy zacząć, tak jak tutejsi mieszkańcy, od wspaniałej włoskiej kawy w jednej z kilku kawiarni. Następnie nie pozostaje nam nic innego jak tylko zacząć się wspinać. A jest gdzie. W Ferentillo czeka na nas kilkaset dróg o różnym stopniu trudności, od dróg bardzo łatwych po bardzo trudne, przy czym jest to idealne miejsce dla wspinaczy początkujących i średnio zaawansowanych.

 

Wspinanie tam jest bardzo zróżnicowane, drogi wiodą na ogół płytami i przewieszeniami. Skała to piękny różnokolorowy wapień o świetnym tarciu z bogatą rzeźbą i szatą naciekową. Drogi wspinaczkowe są z reguły długie, ok. 30 m, choć zdarzają się także krótkie propozycje, jak i drogi kilkuwyciągowe.

W dni wolne od wspinania istnieje możliwość zwiedzania bardzo ciekawych okolic Ferentillo. W sąsiednim miasteczku Precetto znajduje się muzeum mumii, kilkanaście kilometrów dalej możemy zwiedzić urokliwe średniowieczne miasto Spoletto, natomiast godzinę drogi samochodem od Ferentillo znajduje się Asyż. W okolicznych górach znajduje się wiele szlaków turystycznych prowadzących na okoliczne szczyty.

 

 

Termin wyjazdu:
27.04 – 6.05.2012 (długi weekend majowy)
 
Koszt wyjazdu:
950zł od osoby (cena zawiera: organizacje wyjazdu, sprzęt, opiekę doświadczonych instruktorów, ubezpieczenie NNW).
 
Koszty dojazdu (dojazd samochodem):
350 zł (przy 4 uczestnikach)
470 zł (przy 3 uczestnikach)
 
Koszt zakwaterowania:
7,5 €/dzień (kemping: 6€ od osoby; 1,5€ od namiotu) lub od 15€ wzwyż (pokój w agroturystyce).
 
Osoby, które nie mają ubezpieczenia zdrowotnego (NFZ), powinny wykupić polisę KL (koszty leczenia i transportu w razie wypadku lub choroby).
 
Masz pytania, chcesz się zapisać?