Vertical-limits.pl - Szkoła wspinania – weekendowe kursy skałkowe, kursy wspinaczkowe, obozy, sekcje i treningi…

O Nas

Jak mawiał Ernest Hemingway - „są tylko trzy prawdziwe dyscypliny sportu: alpinizm, wyścigi samochodowe i walki byków, reszta to tylko gry…”

Alpinizm, czyli szeroko pojęty sport wspinaczkowy, jest bez wątpienia przygodą, pasją i wyzwaniem, którego każdy powinien choćby spróbować. Dlaczego? Ponieważ jako jeden z nielicznych sportów daje możliwość pełnej samorealizacji i spróbowania smaku życia takiego, jakim jest naprawdę. Satysfakcja i radość, jakie daje wspinanie są niemożliwe do opisania – świat z góry wygląda zupełnie inaczej….

Naszym zadaniem jest Wam to umożliwić.

 

Czym jest Vertical Limits?

Jest to przede wszystkim szkoła wspinania w każdym tego słowa znaczeniu – naszym celem  jest propagowanie i rozwój wspinania jako sportu.

Wspinanie można potraktować jako pewnego rodzaju drogę, którą można podzielić na dwa  etapy – pierwsze kroki to nabycie podstawowych umiejętności, aby móc bezpiecznie się  wspinać i móc iść dalej. Kolejne kroki to nic innego jak rozwój poprzez rozszerzenie wiedzy  i podnoszenie kompetencji i umiejętności.

Nasz pomysł, który chcemy Wam zaoferować, to właśnie podążanie tą drogą. Z nami będziecie mogli nabyć umiejętności, które pozwolą Wam bezpiecznie cieszyć się wspinaniem, a w dłuższej perspektywie chcemy umożliwić Wam rozwój jako wspinaczy.

 

I etap, czyli przygotowanie to podstawowe kursy wspinaczki skalnej, które mają za zadanie przygotować Was do wspinania na drogach ubezpieczonych oraz na własnej protekcji, a także do dalszego rozwoju.

II etap to rozwój - kursy tatrzańskie, lodowe i drytoolowe, obozy wspinaczkowe oraz zajęcia w sekcjach sportowych mają przygotować Was przed większymi wyzwaniami – wspinaniem górskim i sportowym na wysokim poziomie.

 

Ponadto miło nam poinformować, że od maja 2010 roku, wszyscy kursanci, którzy ukończą w naszej szkole kurs wspinaczkowy lub wybiorą się z nami na obóz wspinaczkowy, bez żadnych dodatkowych opłat będą mogli zostać członkami Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego. Siedziba klubu mieści się w samym sercu Jury Krakowsko Częstochowskiej – w Rzędkowicach, jednak wśród członków klubu znajdziecie ludzi z najodleglejszych części kraju. Członkostwo w klubie daje możliwość poznania wielu ciekawych osób, uczestnictwa w szkoleniach i wyjazdach klubowych, prelekcjach i wielu cyklicznych, weekendowych spotkaniach.

 


Vertical Limits to ludzie, których połączyła pasja, jaką jest wspinanie. Jesteśmy tu po to, byście w tej pasji mogli się realizować…

Pozdrawiamy,

Kadra Instruktorska Szkoły Wspinania Vertical-Limits