O Nas

Jak mawiał Ernest Hemingway -są tylko trzy prawdziwe dyscypliny sportu: alpinizm, wyścigi samochodowe i walki byków, reszta to tylko gry…”

Alpinizm, czyli szeroko pojęty sport wspinaczkowy, jest bez wątpienia przygodą, pasją i wyzwaniem, którego każdy powinien choćby spróbować. Dlaczego? Ponieważ jako jeden z nielicznych sportów daje możliwość pełnej samorealizacji i spróbowania smaku życia takiego, jakim jest naprawdę. Satysfakcja i radość, jakie daje wspinanie są niemożliwe do opisania – świat z góry wygląda zupełnie inaczej….

Naszym zadaniem jest Wam to umożliwić.

Czym jest Vertical Limits?

Jest to przede wszystkim szkoła wspinania w każdym tego słowa znaczeniu – naszym celem  jest propagowanie i rozwój wspinania jako sportu.

Wspinanie można potraktować jako pewnego rodzaju drogę, którą można podzielić na dwa  etapy – pierwsze kroki to nabycie podstawowych umiejętności, aby móc bezpiecznie się  wspinać i móc iść dalej. Kolejne kroki to nic innego jak rozwój poprzez poszerzanie wiedzy, podnoszenie kompetencji i nabywanie doświadczenia.

Nasz pomysł, który chcemy Wam zaoferować, to właśnie podążanie tą drogą. Z nami będziecie mogli nabyć umiejętności, które pozwolą Wam bezpiecznie cieszyć się wspinaniem, a w dłuższej perspektywie, bazując na naszym osobistym doświadczeniu, chcemy umożliwić Wam rozwój jako wspinaczy.

I etap, czyli przygotowanieto podstawowe kursy wspinaczkowe, które mają za zadanie przygotować Was do wspinania w skałach na drogach ubezpieczonych oraz na własnej protekcji.

II etap to rozwój - kursy tatrzańskie, lodowe i drytoolowe, obozy wspinaczkowe oraz zajęcia w sekcjach sportowych mają przygotować Was przed większymi wyzwaniami – wspinaniem górskim i sportowym na wysokim poziomie.


Vertical Limits to ludzie, których połączyła pasja, jaką jest wspinanie. Jesteśmy tu po to, byście w tej pasji mogli się realizować…

Pozdrawiamy,

Kadra Instruktorska Szkoły Wspinania Vertical-Limits