Vertical-limits.pl - Szkoła wspinania – weekendowe kursy skałkowe, kursy wspinaczkowe, obozy, sekcje i treningi…

Podstawowy kurs wspinaczki skalnej

Podstawowy kurs wspinaczki skalnej jest to kurs przygotowujący do samodzielnego wspinania w skałkach. Zarówno na drogach ubezpieczonych, jak i drogach nieubezpieczonych. W ofercie tego kursu mamy dwa programy do wyboru – podstawowy i rozszerzony.


Program podstawowy

Kurs trwa 6 dni i polecamy go osobom, które mają już za sobą kilka wyjazdów w skałki lub sezon zimowy spędzony na sztucznej ścianie. Ten rodzaj kursu realizuje program kursu wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu i 6 dni, które są przewidziane w programie, to zajęcia praktyczne i teoretyczne w skałach.

 

PROGRAM KURSU

 

Program rozszerzony

Kurs trwa wtedy 9 dni i jest naszym autorskim pomysłem. Realizuje program kursu wspinaczki skalnej PZA, ale rozszerza go zarówno jeśli chodzi o długość kursu oraz jakość i ilość przekazywanej na kursie wiedzy.  W stosunku do kursu podstawowego jest poprzedzony jednym dniem zajęć teoretycznych w formie wykładów i warsztatów, jednym dniem zajęć praktycznych na sztucznej ścianie oraz jednym dodatkowym dniem wspinania w skałach.

PROGRAM KURSU

 

Kurs rozszerzony znajduje bardzo duże uznanie wśród kursantów – opinie znajdziecie tutaj. Jest to jedyny tego typu kurs oferowany na rynku szkoleń wspinaczkowych.

 

Oba kursy prowadzone są w grupach 2 – 4 osobowych, a terenem działań w zależności od wybranej opcji są skałki podkrakowskie, Jura Północna, Sokoliki lub jeden z najsłynniejszych rejonów skałkowych w Europie – niemiecka Frankenjura. Szczegółowe informacje znajdziecie na podstronach.

Co zapewniamy:
- transport w każdy dzień trwania kursu,
- sprzęt wspinaczkowy niezbędny podczas szkolenia,
- profesjonalną opiekę instruktora,
- ubezpieczenie NNW na czas trwania kursu,
- komplet materiałów dydaktycznych na CD po ukończeniu kursu,
- rabat na kupno sprzętu górskiego w firmach partnerskich,


Co warto wziąć na kurs?
- własne buty wspinaczkowe i woreczek z magnezją,
- plecak ok. 40l,
- krem przeciwsłoneczny i nakrycie głowy,
- parasol.