Program rozszerzony

Dla kogo jest przeznaczony rozszerzony kurs wspinaczki skalnej i ile trwa?

Ten rodzaj kursu wspinaczkowego został stworzony specjalnie z myślą o osobach, które nigdy wcześniej nie próbowały wspinania.
Jest to rozszerzona wersja kursu wspinaczki skalnej, która trwa 8 dni. Wspinanie jest o wiele przyjemniejsze, gdy nie musimy z każdym ruchem walczyć o życie. Dlatego ten rodzaj kursu realizuje nie tylko program kursu wspinaczki skalnej PZA, ale rozszerza go o zajęcia związane z techniką wspinania, podstawami treningu i sposobami pokonywania różnych formacji skalnych.
Kurs został rozszerzony o zajęcia teoretyczne w formie wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych na sztucznej ścianie oraz o jeden, dodatkowy dzień zajęć praktycznych w skałach.
Wiedza zdobyta na tym kursie wspinania pozwoli Ci bezpiecznie cieszyć się wspinaniem przez długie lata. Co ważniejsze – ukończenie kursu wspinaczki skalnej jest obowiązkowym warunkiem przyjęcia na kurs taternicki i kursy zimowe.

Na kurs wspinaczki skalnej składają się kurs wspinaczki na drogach ubezpieczonych oraz kurs wspinania na własnej asekuracji. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na odbycie kursu wspinaczki skalnej jednym ciągiem to proponujemy rozdzielenie go na dwa powyższe.

Jest to najbardziej kompleksowy kurs oferowany na rynku szkoleń.

Program rozszerzonego kursu wspinaczki skalnej dostępny jest tutaj.

 

Czego nauczysz się na tym kursie?

Na rozszerzonym kursie wspinaczki skalnej poznasz wszelkie zagadnienia związane z bezpiecznym wspinaniem na drogach wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne i na własnej asekuracji. W programie kursu znajdują się min. zajęcia z podstawowych technik wspinania, prawidłowego prowadzenia liny, przewiązywania przez stanowisko, wspinania na drogach wielowyciągowych oraz wspinania na własnej asekuracji. W programie jest również zmora wszystkich kursantów, czyli autoratownictwo.

 

Gdzie i jak prowadzimy zajęcia?

Pierwszy dzień zajęć rozszerzonego kursu wspinaczkowego prowadzony jest na sztucznej ścianie wspinaczkowej. Tam zapoznacie się z podstawowymi technikami wspinania i poruszania się w różnych formacjach skalnych, oraz dowiecie wielu ogólnych rzeczy na temat wspinania. Kolejne 7 dni to zajęcia praktyczne w skałach, które przeplatane są zajęciami teoretycznymi. W trakcie ośmiu dni zajęć poznacie wszelkie zagadnienia związane ze wspinaniem na drogach jedno i wielowyciągowych, na własnej asekuracji oraz ubezpieczonych w stałe punkty asekuracyjne. Poznacie techniki wspinania oraz podstawy treningu i zapoznacie się ze zmorą wszystkich kursantów, czyli autoratownictwem.

 

Co jest potrzebne do odbycia rozszerzonego kursu wspinaczki skalnej?

- ukończone 18 lat lub pisemna zgoda rodziców
- zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do uprawiania wspinaczki

 

Co zapewniamy?

- transport w każdy dzień trwania kursu
- sprzęt wspinaczkowy niezbędny podczas szkolenia
- profesjonalną opiekę instruktora
- ubezpieczenie NNW na czas trwania kursu
- komplet materiałów dydaktycznych na CD po ukończeniu kursu
- rabat na kupno sprzętu górskiego w firmach partnerskich
- przygodę i świetnie spędzony czas!

 

Co warto wziąć na kurs?

- własne buty wspinaczkowe i woreczek z magnezją
- plecak ok. 40l
- krem przeciwsłoneczny i nakrycie głowy
- parasol

Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz do nas!


Terminy i ceny w roku 2012:

 

Turnus:

Termin:

Cena:

1

28.04-05.05 

900zł 

2

02.06-09.06

900zł

3

07.07-14.07

950zł

4

11.08-18.08

950zł

5

08.09-15.09

950zł

6

06.10-13.10

900zł

The Flash Player and a browser with Javascript support are needed..