Kurs wspinaczki skalnej

Dla kogo i po co kurs wspinaczki skalnej?

 

Kurs wspinaczki skalnej jest to kurs przygotowujący do samodzielnego wspinania w skałkach, na drogach ubezpieczonych i nieubezpieczonych w stałe punkty asekuracyjne.
W ofercie mamy dwa kursy wspinaczkowe tego typu– podstawowy i rozszerzony.


Program podstawowy

Kurs trwa 6 dni i polecamy go osobom, które mają już za sobą kilka wyjazdów w skałki lub sezon zimowy spędzony na sztucznej ścianie. Ten rodzaj kursu realizuje program kursu wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu i 6 dni, które są przewidziane w programie, to zajęcia praktyczne i teoretyczne w skałach. Na kursie poznacie wszystkie zagadnienia dotyczące wspinania na drogach ubezpieczonych w stałe punkty asekuracyjne, wspinania na własnej asekuracji oraz autoratownictwa.

 

 

Program rozszerzony

Kurs trwa wtedy 8 dni i jest naszym autorskim pomysłem. Realizuje program kursu wspinaczki skalnej PZA, ale rozszerza go zarówno jeśli chodzi o długość kursu oraz ilość przekazywanej na kursie wiedzy. W stosunku do kursu podstawowego jest poprzedzony jednym dniem zajęć teoretycznych w formie wykładów i zajęć praktycznych na sztucznej ścianie oraz jednym dodatkowym dniem wspinania w skałach.
Polecamy go osobom, które nigdy wspinania nie próbowały. Z naszych obserwacji wynika, że bardzo często sześciodniowe kursy wspinania są dla takich osób niewystarczające. Po wprowadzeniu kursów rozszerzonych zauważyliśmy, że spełniają one swoje zadanie znacznie lepiej niż podstawowe kursy sześciodniowe.

            

Kurs rozszerzony znajduje bardzo duże uznanie wśród kursantów – opinie znajdziecie tutaj. Jest to jedyny tego typu kurs oferowany na rynku szkoleń wspinaczkowych.

Oba kursy prowadzone są w grupach 2 – 4 osobowych, a terenem działań w zależności od wybranej opcji są skałki podkrakowskie, Jura Północna, Sokoliki lub jeden z najsłynniejszych rejonów skałkowych w Europie – niemiecka Frankenjura. Szczegółowe informacje znajdziecie na podstronach.

Co zapewniamy?
- transport w każdy dzień trwania kursu
- sprzęt wspinaczkowy niezbędny podczas szkolenia
- profesjonalną opiekę instruktora
- ubezpieczenie NNW na czas trwania kursu
- komplet materiałów dydaktycznych na CD po ukończeniu kursu
- rabat na kupno sprzętu górskiego w firmach partnerskich


Co warto wziąć na kurs?
- własne buty wspinaczkowe i woreczek z magnezją
- plecak ok. 40l
- krem przeciwsłoneczny i nakrycie głowy
- parasol