Kursy wspinaczkowe


Dlaczego kurs wspinaczkowy jest potrzebny?

Jeśli spróbowałeś już wspinania i czujesz, że chcesz więcej to kurs wspinaczkowy jest niezbędny. Dlaczego? Wspinanie jest świetną i angażującą przygodą, ale brak wprawy, wiedzy i doświadczenia może być przygodą bardzo niebezpieczną. Kursy wspinaczkowe zapewnią Ci niezbędną wiedzę i doświadczenie, tak aby móc cieszyć się wspinaniem przez długie lata.

Dla nas głównym wyzwaniem jest takie poprowadzenie kursu wspinania, aby uczestnicy po zakończeniu szkolenia posiadali taką wiedzę i umiejętności, które pozwolą im się w przyszłości bezpiecznie wspinać. W tej kwestii bazujemy na naszym bogatym doświadczeniu wspinaczkowym i edukacyjnym.

Nasze kursy wspinaczkowe to dodatkowo  gwarancja dobrze spędzonego czasu i niezapomniana przygoda, co po każdym kursie potwierdzają uśmiechy naszych kursantów!

Kursy wspinaczki prowadzone są w grupach 2 – 4 osobowych, a terenem działań w zależności od wybranej opcji są skałki podkrakowskie, Jura Północna, Sokoliki lub jeden z najsłynniejszych rejonów skałkowych w Europie – niemiecka Frankenjura.

Nasze programy szkoleń opracowaliśmy na podstawie programów PZA, rozwijając pewne ich aspekty, które uznaliśmy za wyjątkowo istotne. Dynamika prowadzenia kursu jest jednak zawsze dostosowana tempem do potrzeb Kursantów.

Rodzaje kursów wspinaczkowych w naszej szkole:

Podstawowy kurs wspinaczki skalnej

Rozszerzony kurs wspinaczki skalnej

Weekendowy kurs wspinaczkowy

Kurs wspinania na drogach ubezpieczonych

Kurs wspinania na własnej asekuracji

Podstawowy kurs wspinaczki skalnej na Frankenjurze 

Czas trwania kursów (ilość dni):


 W przypadku zgłoszenia się grupy minimum 3 – osobowej istniej możliwość ustalenia indywidualnego terminu szkolenia.