Instruktorzy

WOJTEK KARNAŚ

Niedoszły leśnik. Wspina się od 1999 roku. Już jako dziecko chciał „pracować” jako alpinista;) Swoje pierwsze kroki w skale stawiał na naszej Jurze. Późniejsze wyjazdy umożliwiły mu wspinanie między innymi na Islandii, w Austrii, Słowenii, Włoszech, Niemczech, Czechach, Słowacji oraz Szwajcarii. Ceni sobie różnorodność i urozmaicenie, jednak szczególnie polubił wspinanie sportowe i tradycyjne, we wszystkich rodzajach skał. W cyferkach udało mu się dojść do poziomu 8b/VI.6 RP, 7c+/VI.5 FL i 7c/VI.4+ OS. W Tatrach ma na swoim koncie m.in. bardzo szybkie powtórzenia takich dróg jak Metallica IX+ na wschodniej ścianie Mnicha, czy Matrix IX na zachodniej ścianie Kościelca. Wspólnie z Krzyśkiem Rychlikiem (patrz niżej :) przeszedł w 2011 roku Sadusia IX na wschodniej ścianie Micha. Jest współautorem kilku nowych dróg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Kiedyś członek Klubu Wysokogórskiego Gliwice, później Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego, z którym jest związany od samego początku jego powstania i pełnił tam funkcje wiceprezesa klubu. Współzałożyciel serwisu climb.pl oraz Portalu Górskiego www.portalgorski.pl. Obecnie także członek Zarządu Fundacji Górskiej Echo. Posiada uprawnienia Instruktora Sportu UKFiS. Nr. legitymacji: 1326/PAS/2009.

KRZYSZTOF RYCHLIK

Z wykształcenia magister inżynier nauk o zarządzaniu, a zawodowo instruktor wspinaczki sportowej i specjalista od marketingu. W ciągu kilku ostatnich lat spróbował prawie każdej formy wspinania, ale zdecydowanie najbardziej lubi wspinanie na własnej asekuracji i wspinanie zimowe. W trakcie swoich podróży zwiedził praktycznie całą Europę, Stany Zjednoczone (Indian Creek w Utah, Boulder w Colorado) oraz Chile (dolina Cochamo, Północna Patagonia). Jest autorem kilkudziesięciu nowych dróg na Jurze Krakowskiej oraz w Tatrach i ostatnimi czasy jego zainteresowania leżą głównie w otwieraniu nowych dróg. W trakcie kilku lat wspinania doszedł do poziomu boulderowego V10, sportowego 8a+RP i 7b+OS, tradycyjnego VI.5+HP i VI.3+OS, pokonywał drogi drytoolowe do stopnia M12/13, lodowe WI7 oraz górskie do stopnia IX- OS i IX RP. Relacje z jego wyjazdów znajdziecie min. na portalach www.wspinanie.pl, www.climb.pl, w magazynie „Góry” oraz w „Taterniku”.

PAWEŁ „PANDA” OGÓREK

Z wykształcenia magister geografii, którą ukończył w Krakowie. Pierwsze swoje kroki w skale stawiał ponad 12 lat temu w przydomowych dolnośląskich rejonach skalnych (Chwałków, Sokoliki, Hejszowina). Po przeprowadzce na studia do Krakowa został stałym rezydentem rejonów skalnych Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Podróżuje wspinaczkowo po całej Europie, odwiedzając rejony Francji, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Słowenii. Szczególnie upodobał sobie wspinanie w czeskich piaskowcach. Wspina się także w górach, m.in. w Alpach Szwajcarskich, Dolomitach i Tatrach. Wspina się na poziomie 8a/VI.5/5+ RP, 7b+/VI.4 OS. Poza wspinaniem pasjonat historii, muzyki oraz kuchni.

MAREK „MARO” WÓJCIKOWSKI

Pierwsze kroki wspinaczkowe stawiał w 1998 roku na krakowskim Zakrzówku. Członek sekcji wspinaczkowej w KS Korona Kraków. Zawsze chciał pracować na etacie bohatera :)   Mistrz cierpliwości i oaza spokoju. Realizuje się jako Instruktor-bohater wspinania ;) W naszej szkole odpowiedzialny za prowadzenie profesjonalnych treningów i zajęć sportowych na sztucznych ściankach. Ponadto w sezonie letnim prowadzi kursy wspinaczki skalnej na drogach ubezpieczonych. Instruktor Sportu nr leg. 3929/PAS/2010.

BEZA

Jedyna dama w naszym towarzystwie. Tam gdzie Panda, tam i Beza. Odpowiedzialna w naszej szkole za Public Relations ;) Nieodłączna towarzyszka wszystkich naszych kursów i obozów :)